Adaptacja

mis_trelemorele_poznanProces adaptacyjny w Trele Morele trwa 5 dni. Pierwszego dnia dziecko przychodzi do przedszkola wraz z opiekunem i zaprzyjaźnia się z otoczeniem (pomieszczeniami, nauczycielami i dziećmi). Podczas adaptacji dziecko jest obserwatorem. Prosimy, aby rodzice nie nakazywali swoim pociechom udziału w zabawach czy zajęciach. Na to przyjdzie czas 🙂 Dobrze jest też nie skupiać zbyt wielkiej uwagi na dziecku. Obserwując zachowanie dziecka, nauczyciel zaproponuje Państwu „wyjście na zakupy”. Jeśli dziecko będzie dobrze znosiło rozstanie, czas ten będziemy wydłużać. W przeciwnym razie nauczyciel telefonicznie poprosi Was o powrót. Po okresie adaptacyjnym, kiedy przyprowadzają Państwo dziecko do przedszkola, prosimy o bardzo krótkie pożegnania. Nauczycielowi łatwiej wtedy uspokoić dziecko, odwrócić uwagę ciekawą zabawą. Niekończące się całusy, przytulania pogłębiają i w dziecku, i w rodzicu złość i frustrację. Zawsze możecie Państwo telefonicznie skontaktować się z nauczycielem i zapytać o samopoczucie dziecka.

Wyprawka: obuwie zamienne, fartuszek ochronny, pasta, szczotka, kubek, ubranka na zmianę, jeśli dziecko śpi – poduszka i kocyk; jeśli dziecko korzysta z pieluch – pieluchy.

o przedszkadraprogramzajeciametodyzapisy